اینجا هستید :
کف شیشه ای بالکن

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

لوکس شیشه

کف شیشه ای بالکن

کفپوش شیشه‌ای بالکن طیف وسیعی از گزینه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند که با هیچ نوع کفپوش دیگری نمی‌توانید جایگزین کنید تنها به این دلیل که شیشه شفاف است. این بدان معنی است که می تواند اجازه دهد نور از آن عبور کند. اگر از کف شیشه ای در طبقات بالا استفاده شود، می توانند با اجازه دادن به نور طبیعی برای انجام کار، اتکای شما به نور مصنوعی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. کف‌های شیشه‌ای معمولاً برای نشان دادن منظره یا ویژگی خاصی در بالکن استفاده می‌شوند و اغلب در نوع دیگری قرار می‌گیرند.

شیشه

سردرگمی زیادی وجود دارد و شایعات زیادی در مورد نوع صحیح شیشه در کف بالکن ها و نرده ها وجود دارد. هنگامی که از شیشه در کف بالکن ها، نرده ها و غیره استفاده می شود. موظف به استفاده از چیزی است که به عنوان شیشه ایمنی تعیین شده است، این شیشه می تواند سفت، لمینت یا سخت شده باشد.

انواع شیشه استفاده شده در کف بالکن

شیشه سفت شده

شیشه سفت شده شیشه ای است که تا نزدیک به هفتصد (700) درجه سانتی‌ گراد گرم می‌ شود. شیشه سفت شده در برابر ضربه چهار برابر بیشتر از شیشه فلوت معمولی مقاوم است. هنگامی که شیشه سفت شده بشکند، به هزاران تکه شیشه کوچک تبدیل می شود و بنابراین به تکه های کوچک خطرناکی تبدیل نمی شود.

شیشه بالکن

شیشه لمینت

شیشه ایمنی که از دو یا چند صفحه شیشه ای با لایه میانی پلاستیکی یا رزینی ساخته می شود که در اثر ضربه می تواند بشکند اما نباید به بدنه ضربه زن اجازه نفوذ به پانل را بدهد.

ضخامت و نوع شیشه به مواردی بستگی دارد

  • ناحیه ای که باید از آن محافظت کند
  • فاصله یا عمق بالکن یا تراس و..
  • نوع نرده یا بالکن
بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای چیست

نرده ها پانل هایی هستند که یک مانع یا حصار ایجاد می کنند. گاهی اوقات با پایه های نگهدارنده (نرده ها). آنها معمولاً در بالکن ها، راه پله ها، تراس ها یا مناطق عرشه استفاده می شوند.

آنها را می توان از تعدادی مواد، از جمله چوب، کروم و فولاد ضد زنگ ساخت. اما کف بالکن شیشه ای به ویژه بدون قاب که اکثر صاحبان خانه ها اکنون آن را انتخاب می کنند. در حالی که هدف اصلی آنها معمولا به عنوان یک مانع ایمنی است، کف شیشه ای برای بالکن به طور فزاینده ای برای افزودن پیچیدگی و سبکی معاصر، چه در داخل و چه در خارج از منزل، استفاده می شوند.

مزایا کف شیشه ای بالکن

ظاهری زیبا و جذاب

کف شیشه ای بالکن بسیار زیبا و خیره کننده به نظر می رسند. آنها ظاهری براق برای بالکن ایجاد می کنند. خطوط تمیز و حاشیه‌های شفاف آن‌ها که اجازه می‌دهد مناظر بی‌وقفه اتاق را مشاهده کنید. شیشه نور را منعکس می کند و با آن بازی می کند و به زیبایی محیط شما می افزاید و حس چشمگیرتری به آن می بخشد. برای مثال، افزودن نرده‌های شیشه‌ای برای راه پله، می‌تواند آن را مانند شناور به نظر برساند!

لوکس بالکن

ایجاد نور

کف شیشه ای بالکن نور طبیعی بیشتری را به خانه شما می آورد در حالی که حاشیه های شفاف توهم فضای بیشتری را ایجاد می کنند. نرده های شیشه ای گزینه مناسبی برای عرشه یا مناطق استخر هستند. به عنوان مثال، جایی که به یک مانع ایمنی نیاز دارید اما نمی خواهید مانع دید شما شود.

محافظ

شیشه را می توان به عنوان یک بادشکن موثر در بالکن یا قسمت عرشه بدون اینکه مانع دید شما از باغ شود استفاده کرد. 

زیبا شیشه بالکن

همه کاره

بالکن شیشه ای می توانند تمام قاب، نیمه قاب یا بدون قاب باشند. شما می توانید از طیف وسیعی از رنگ ها و انواع شیشه، مانند رنگ آمیزی، بافت دار، منحنی، مات یا طرح دار انتخاب کنید. آنها با نرده یا بدون نرده در دسترس هستند و می توان آنها را با استفاده از میله یا کانال ثابت کرد.

تعمیر و نگهداری آسان

بر خلاف چوب یا مواد دیگر، تمیز کردن و نگهداری شیشه آسان است. شما فقط به یک پاک کننده شیشه و پارچه نیاز دارید تا آن را در تمام طول سال فوق العاده نگه دارید. حتی اگر به نرده شیشه‌ای خود آسیب بزنید یا خراش دهید. پولیش می‌تواند آن را به زیبایی اصلی خود بازگرداند، که یک مزیت بزرگ نسبت به جایگزین‌های فلزی یا چوبی است.

بادوام

شیشه مدرن بسیار انعطاف پذیر است. در حالی که چوب نیاز به رنگ آمیزی منظم دارد. می تواند به مرور زمان خورده شود، شیشه به آرامی پیر می شود و هر گونه تغییر جزئی به سختی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. استفاده از شیشه در کف بالکن می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند و زیبایی خود را در هنگام نصب حفظ کنند.

ایمن

فناوری امروزی علاوه بر قوی بودن، ساخت شیشه ای بسیار ایمن را ممکن می سازد. شیشه ایمنی ضخیم و سکوریت می تواند در هر شرایطی مقاومت کند و شکستن آن بسیار دشوار است. حتی در صورت بعید که شکسته شود، به تکه های تیز خورد نمی شود.

مدرن کف شیشه

ضخامت شیشه برای کف بالکن

انواع کفپوش شیشه ای بالکن به شیشه های لمینت مقاوم نیاز دارند . ضخامت مورد نیاز بسته به اندازه هر پانل متفاوت است، اما 50 میلی متر معمول است. از آنجایی که پانل ها باید بسیار ضخیم باشند، شیشه بسیار سنگین خواهد بود و به تقویت مناسب نیاز دارد. برای این کار باید با یک مهندس سازه مشورت کنید. آنها در مورد ضخامت شیشه و الزامات قاب بندی به شما مشاوره می دهند، کفی را مطابق با نیاز شما طراحی می کنند و هر کاری را که باید انجام دهید به شما توصیه می کنند.

همچنین شایان ذکر است که کف های شیشه ای زمانی که خیس هستند می توانند بسیار لغزنده شوند. این را می توان تا حدی با الگوهای حکاکی شده روی سطح کاهش داد، که می تواند هم چسبندگی و هم جذابیت زیبایی را ارائه دهد.

کف شیشه ای بالکن چگونه نصب می شود

پس از ترسیم نقشه های کف، محیط قاب به دیوار چسبانده می شود و زیر آن توسط تیرهایی پشتیبانی می شود. سپس جداکننده های قاب بندی برای ردیف اول پانل های شیشه ای همراه با نوارهای بالشتک تنظیم می شوند. لبه های شیشه برای جلوگیری از بریدگی چسبانده شده و در جای خود قرار می گیرند. هنگامی که تمام پانل ها گذاشته شد، لبه های هر یک با سیلیکون مهر و موم شده و نوار آن برداشته می شود. پس از خشک شدن سیلیکون، کف آماده استفاده است.

آیا کفپوش شیشه ای بالکن لغزنده است

کفپوش شیشه ای بالکن با یک سطح سرامیکی سندبلاست یا طرحدار ساخته شده است که سطحی بدون لغزش را فراهم می کند، حتی زمانی که شیشه خیس است. کف‌های شیشه‌ای بدون این، همیشه برای راه رفتن ناامن خواهند بود. زیرا به راحتی می‌توانید لیز بخورید، درست مانند زمانی که در حمام یا آشپزخانه‌تان کف کاشی‌کاری مرطوب داشته باشید.

آیا کف شیشه ای همیشه شفاف است

هم می‌تواند مات شود یا هم دارای روکش اسیدی باشد تا امکان حرکت نور بین طبقات را فراهم کند و در عین حال حریم خصوصی افرادی را که از چشم‌های پایین روی آنها راه می‌روند حفظ شود.

تمیز کردن کف شیشه ای بالکن

مرحله اول

مبلمان، گیاهان گلدانی و هر چیز دیگری را از بالکن خارج کنید. این کار بالکن را پاک می کند و تمیز کردن کامل کف و سایر سطوح را آسان تر می کند.

مرحله دوم

کف بالکن را با یک جارو با کیفیت و پرزهای سفت جارو کنید. تمام سطح، از جمله گوشه‌ها را جارو کنید تا همه کثیفی‌ها و برگ‌ها پاک شوند. زباله ها را روی ظرف گرد و غباری بریزید و در کیسه زباله بیندازید.

مرحله سوم

یک پاک کننده چند سطحی را در یک سطل آب گرم مخلوط کنید. یک پارچه تمیز یا برس شستشو را در محلول تمیز کننده مرطوب کنید و دیوارها و/یا نرده های بالکن را بشویید. حتما گوشه ها را بشویید تا تارهای عنکبوت یا تجمع کثیفی از بین برود. پس از شستشو، از یک پارچه یا اسفنج تمیز برای شستشوی سطوح با آب تازه استفاده کنید.

مرحله چهارم

پنجره ها یا شیشه های بیرونی، مانند درب شیشه ای کشویی را که از بالکن قابل دسترسی است، تمیز کنید. یک پاک کننده پنجره تجاری را روی شیشه اسپری کنید و با دستمال کاغذی پاک کنید. این کار را تا زمانی که شیشه تمیز و بدون رگه شود ادامه دهید.

مرحله پنجم

کف بالکن را تمیز کنید. مخلوط تازه ای از پاک کننده چند سطحی و آب گرم را در یک سطل با هم ترکیب کنید. اگر کف دارای سطح ناصافی مانند بتن است، باید از برس اسکراب استفاده کنید. در این صورت، برس را به محلول تمیز کننده آغشته کنید و کف را با دست بشویید. اگر پس از تمیز کردن باقیمانده باقی ماند، از یک شوینده و آب شیرین برای عبور از کف استفاده کنید.

مرحله ششم

هر مبلمانی که در بالکن بوده را تمیز کنید. از یک پارچه یا اسفنج تمیز، پاک کننده چند سطحی و آب گرم برای پاک کردن مبلمان استفاده کنید. با آب تمیز بشویید و اجازه دهید مبلمان در هوا خشک شود. اثاثیه و همچنین هر چیز دیگر را به بالکن برگردانید.

مزایا کف شیشه ای بالکن چیست؟

ظاهری زیبا و جذاب
ایجاد نور
همه کاره و…

2 پاسخ

    1. سلام و درود
      از لحاظ زیبایی شفاف از جذابیت بیشتری برخوردار است ولی مات لغزنذه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code