اینجا هستید :
کف شیشه ای خانه

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کفپوش شیشه ای

کف شیشه ای خانه

کفپوش شیشه ای خانه یک افزودنی خیره‌کننده و چشمگیر برای هر فضای داخلی است. کفپوش شیشه ای ما نه تنها جذابیت زیبایی دارد، بلکه اجازه می‌دهد نور به فضای خانه جریان یابد. مزایای منحصر‌به‌فرد کفپوش شیشه ای با سیستم قاب‌بندی برتر و کاملاً آزمایش شده و پشتیبانی مهندسی استثنایی و انعطاف پذیری طراحی آن ادامه دارد . با زیبایی و سادگی که قابل تطبیق نیست ، کفپوش شیشه ای راه حل عالی برای هر فضایی می‌باشد.

 شیشه ای
کف شیشه ای خانه

ساخت کف شیشه ای خانه

کف‌ شیشه‌ای ساده با شیشه شفاف ساخته می‌شوند که دیدن چیزی از بالا یا پایین مفید باشد. در حالی که شیشه نیمه شفاف زمانی استفاده می‌شود که نیازی به مشاهده نباشد. در هر صورت، معمولاً شیشه‌های سخت شده به دلیل دوام و مقاومت در برابر شکستگی انتخاب می‌شوند.

مزایا و معایب شیشه در ساخت و ساز چیست؟

شیشه یکی از پیچیده‌ترین و پرکاربردترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان است. استفاده گسترده از شیشه به ایجاد ظاهری بسیار پیشرفته و مدرن در ساختمان‌ها کمک می‌کند. شیشه در انواع مختلفی موجود است که به عملکردهای مختلف پاسخ می‌دهد.

مزایای استفاده از شیشه

 • مناظر بدون مانع را ارائه می‌دهد و بنابراین فضای داخلی بزرگ به نظر می‌رسد. هنگامی که در نمای بیرونی استفاده می‌شود به آوردن فضای باز به داخل خانه کمک می‌کند.
 • هنگامی که به عنوان دیوار پرده ای در نما استفاده می‌شود. فضای داخلی در طول روز با نور طبیعی غرق می‌شود و بنابراین راندمان کاری ساکنان آن افزایش می‌یابد.
 • شیشه خارجی به گونه‌ای عمل می‌کند که تابش نور را کاهش دهد، از جذب گرما و مقاومت در برابر نور UV جلوگیری کند . این امر به کاهش مصرف انرژی ساختمان کمک می‌کند.
کف خانه
کف لوکس شیشه ای

معایب  استفاده از شیشه

 • این یک ماده بسیار پرهزینه است و باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد .
 • نیاز به تمیز کردن منظم دارد . در ارتفاعات بلند تمیز کردن و نگهداری خارجی می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد.
 • استفاده گسترده از شیشه ممکن است منجر به نگرانی‌های امنیتی روانی و واقعی شود .

استفاده از شیشه لمینت سخت شده در کف خانه

شیشه لمینت سخت شده ترکیبی از شیشه لمینت و شیشه مقاوم است . شیشه لمینت شامل دو تکه شیشه است که توسط یک لایه پلاستیکی بسیار سخت در کنار هم قرار گرفته‌اند. در حالی که شیشه‌های سخت شده به منظور ایجاد محصولی بسیار بادوام و مقاوم در برابر حرارت پردازش می‌شوند. هنگامی که این دو ماده با هم ترکیب می‌شوند، یک راه حل بسیار محکم ایجاد می‌کنند. که به دلیل پرداخت یکپارچه و دوام فوق العاده آن به سرعت به یک انتخاب محبوب برای کفپوش خانه تبدیل می‌شود.

این نوع شیشه سکوریت عملکرد و استحکام بالایی را تحت فشارهای شدید ارائه می‌دهد . کمتر در معرض شکستگی است . این بدان معنی است که حتی اگر یک پانل بشکند ، شیشه ایمنی فرم خود را حفظ کرده و از آسیب جلوگیری می‌کند. آن را به گزینه‌ای ایده آل برای خانه یا محیط کار شما تبدیل می‌کند.

شیشه خانه
نمای دیگر از کف شیشه ای

چه چیزی باعث استحکام کف شیشه ای خانه می‌شود ؟

عوامل متعددی در استحکام کف شیشه ای خانه نقش دارند . اما در درجه اول به نوع شیشه استفاده شده و میزان پشتیبانی از شیشه بستگی دارد.

شیشه نشکن کف تقریباً همیشه به هر شکلی از شیشه‌های چند لایه ساخته می‌شوند. اغلب این یا شیشه های لمینت مقاوم حرارتی یا شیشه‌های لمینت سخت شده‌است.

استحکام شیشه‌های تقویت شده با حرارت تقریباً دو برابر شیشه‌های آنیل شده است ، در حالی که شیشه‌های سخت شده می‌توانند پنج برابر قوی‌تر باشند.

با این حال ، تنش‌های کششی در شیشه سخت‌شده به این معنی است که می‌تواند در برابر ضربه‌های تیز کوتاه ، به ویژه در اطراف لبه‌ها آسیب پذیر باشد . و هنگامی که شیشه سفت شده می‌شکند، به طور کامل خرد می‌شود.

شیشه لمینت با چسباندن دو یا چند لایه شیشه به دور یک لایه لمینت داخلی ساخته می‌شود. بنابراین حتی اگر یکی از شیشه‌ها بشکند، شیشه در جای خود باقی می‌ماند. بنابراین حتی اگر یک لایه شکستن شیشه سخت شده به طور جدی ایمنی یک کف شیشه ای را در کوتاه مدت به خطر نمی‌اندازد، مطمئناً جایگزینی آن پرهزینه خواهد‌بود.

لوکس شیشه
کف شیشه ای منازل

بهترین نوع شیشه برای کف شیشه ای خانه

شیشه های لمینت مقاوم در برابر حرارت اغلب گزینه ارجح برای کف های شیشه ای است.

ضخامت شیشه مورد نیاز برای یک کف شیشه ای به میزان تکیه گاه ارائه شده توسط سازه و عرض‌هایی که شیشه باید بپوشاند بستگی دارد.

با افزایش دهانه شیشه ، ضخامت های مورد نیاز به شدت افزایش می یابد، بنابراین برای مناطق بزرگتر، کف شیشه ای معمولاً به عنوان چند پانل به جای یک واحد عرضه می‌شود. این باعث می‌شود وزن (و هزینه) کف شیشه ای پایین بیاید.

کف‌های شیشه‌ای معمولاً به دلیل استحکام ذاتی خود شیشه ، به‌علاوه ساختار پشتیبانی اضافی که آن را در جای خود محکم می‌کند ، دو برابر قوی‌تر از همتایان چوبی خود کار می‌کنند.

شیشه لمینت در مقابل شیشه سکوریت :

هنگام انتخاب شیشه ایمنی برای یک کاربرد، چه تزئینی و چه کاربردی، اغلب دو انتخاب پیش می‌آید: کفپوش شیشه ای سکوریت یا چند لایه . هر دو به عنوان انواع “مصالح لعاب ایمن” واجد شرایط هستند . به این معنی که با قوانین لعاب ایمنی فعلی مطابقت دارند ، بنابراین می‌توان از آن‌ها در داخل ساختمان ، در حاشیه ، نرده ها ، کف و سایر مکان‌هایی که ممکن است خطرناک تلقی شوند استفاده کرد . اما شیشه سکوریت و شیشه لمینت هر کدام مزایای متمایز و متفاوتی دارند .

مدرن خانه
کف شیشه ای شفاف

مزایا و معایب شیشه های ایمنی چند لایه

شیشه لمینت در اصل یک شیشه مقاوم است. این از دو یا چند لایه شیشه با یک لایه وینیل بین آنها ساخته شده‌است. مزیت کلیدی دیگر شیشه لمینت این است که 99 درصد از انتقال اشعه ماوراء بنفش را مسدود می‌کند، خاصیت کاهش صدا دارد ، می‌توان آن را برش داد و لبه‌های آن را می‌توان پس از لمینیت جلا داد. زمان سرب به طور کلی سریع‌تر است، زیرا اکثر شیشه فروشی‌ها لمینیت دارند. از آنجایی که شیشه‌های لمینت نسبت به انواع دیگر شیشه‌ها در برابر ضربه بهتر مقاومت می‌کنند. این همان چیزی است که در کفپوش شیشه‌ای خانه استفاده می‌شود.

شیشه نشکن کف خانه

بنابراین برای استحکام و مقاومت در برابر شکستن (شیشه نشکن کف)، شیشه‌های حرارتی معمولاً اولین گزینه هستند . برای انعطاف پذیری ، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ، امنیت و ملاحظات صدا ، شیشه لمینت اغلب محصول انتخابی است. هر دو به عنوان مواد لعاب ایمنی در نظر گرفته می شوند و می‌توانند در ضخامت‌ها و رنگ‌های مختلف به دست آیند . هر دو در صورت نصب صحیح تمیز و نگهداری می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که کفپوش شیشه ای سکوریت قابل برش نیست . هنگامی که شیشه تحت فرآیند تمپر شدن قرار گرفت ، سوراخ کردن سطح باعث انفجار شیشه می‌شود. اگر برای پروژه‌ای از شیشه سکوریت شده استفاده می‌کنید. مطمئن شوید که تمام اندازه ها قبل از اینکه شیشه سکوریت شود کامل شده باشد. در مقابل، شیشه های لمینت معمولاً می توانند در هر زمان بدون مشکل بریده و اندازه شوند ، که می‌تواند برای برخی پروژه‌ها مفید باشد .

نحوه تمیز کردن کف شیشه ای خانه

کف های شیشه ای محبوب‌ترین مواد مورد استفاده در خانه‌های مدرن هستند. عمدتاً به این دلیل است که تمیز کردن آن یک کار بدون دردسر است . در اینجا نکاتی در مورد نحوه تمیز کردن آن با محصولاتی که به راحتی در دسترس هستند آورده شده است.

کفپوش‌های شیشه ای در بازار محبوبیت پیدا کرده‌اند. ظاهر باشکوه آنها ظرافت و زیبایی را به خانه شما می‌بخشد. چه آشپزخانه باشد و چه حمام ، پشت شیشه ای کاشی‌کاری شده به خوبی به هر اتاقی زیبایی می‌بخشد. کفپوش‌های شیشه ای در رنگ‌ها ، بافت‌ها ، شکل‌ها و سبک‌های مختلف موجود هستند . فقط باید نوعی را انتخاب کنید که با سلیقه شما مطابقت داشته باشد . مزیت اضافه این است که به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد . تمیز کردن آن بسیار ساده است ، زیرا مانند کاشی‌های سرامیکی متخلخل نیست . ظرفیت مقاوم آن در برابر آب باعث می‌شود کار کمتر خسته‌کننده باشد. تنها تهدید ایجاد شده ، خراش است ، اما می‌توان به راحتی از آن اجتناب کرد.

مراحل تمیز کردن کفپوش‌های شیشه ای

مرحله اول: 

محلولی از سرکه و آب به نسبت مساوی درست کنید . آن را مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید . آن را روی کفپوش‌ها اسپری کنید و اجازه دهید محلول به مدت 5-10 دقیقه بماند . با کمک یک برس نرم ، کفپوش‌ها را کاملا تمیز کنید.

مرحله دوم: 

استفاده از سرکه با جوش شیرین می‌تواند به حذف تجمع مواد معدنی کمک کند. روی کفپوش‌ها سرکه بپاشید و سپس مقداری جوش شیرین روی آن بپاشید. کف مشاهده خواهد شد که نشان دهنده یک واکنش شیمیایی است . کاشی‌ها را با آب سرد بشویید و با یک حوله نرم پاک کنید.

مرحله سوم: 

روش دیگر استفاده از مواد شوینده معمولی است . مقداری آب گرم را در یک سطل بریزید و چند قطره مواد شوینده به آن اضافه کنید و آن را مخلوط کنید . یک پارچه نرم را در این محلول خیس کنید و کفپوش‌ها را با آن بشویید . آن را با آب بشویید ، و کفپوش‌ها تمیزو خیره‌کننده به نظر می‌آیند . این کار برای کف آشپزخانه معجزه می‌کند.

مرحله چهارم: 

یک روش ساده‌تر، تمیز کردن آن با شیشه پاک‌کن موجود در بازار است. اما به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از حکاکی و خراش کفپوش شیشه ای از پاک کننده‌های غیر ساینده یا ملایم استفاده کنید.

بهترین راه برای براق نگه داشتن کفپوش‌های خود، تمیز کردن منظم آنهاست. اگر برای مدت طولانی کثیفی روی کفپوش‌ها باقی بماند ، جمع می‌شود و تمیز کردن آن را دشوار می‌کند. بنابراین ، بهتر است آنها را یک بار در روز یا حداقل در روزهای متناوب تمیز کنید . فقط پاک کردن آنها با یک پارچه مرطوب نیز مفید خواهد‌بود . شما می‌توانید یک جلسه تمیز کردن کامل در هفته را انجام دهید . این کار کفپوش‌های شیشه ای شما را بدون لک نگه می‌دارد.

مزایا استفاده از شیشه در ساختمان سازی چیست؟

 • مناظر بدون مانع را ارائه می‌دهد و بنابراین فضای داخلی بزرگ به نظر می‌رسد. هنگامی که در نمای بیرونی استفاده می‌شود به آوردن فضای باز به داخل خانه کمک می‌کند.هنگامی که به عنوان دیوار پرده‌ای در نما استفاده می‌شود، فضای داخلی در طول روز با نور طبیعی غرق می‌شود و بنابراین راندمان کاری ساکنان آن افزایش می‌یابد.
 • و…

  2 پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code