اینجا هستید :
کف شیشه ای ساده

وبلاگ شادکو

shadkoo.Blog

مطالب پر بازدید

کف ساده شیشه

کف شیشه ای ساده

کفپوش شیشه ای ساده یک کف بی‌ نظیر و منحصر به‌ فرد برای خانه و فضای تجاری شما فراهم می‌کند. شیشه شفاف چند لایه مقاوم حرارتی به دلیل دوام و استحکام بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این اجازه می دهد تا نور به ویژه به طبقات پایین نفوذ کند.

با این حال، هنوز اطلاعات نادرست زیادی در مورد استحکام ساختاری و دوام سطوح شیشه ای متحرک و همچنین سایر جنبه های این نوع کفپوش وجود دارد.

کف شیشه
کفپوش شیشه ای

کف شیشه ای ساده به چه معناست

نصب کفپوش شیشه ای یک راه عالی برای افزایش میزان نور طبیعی وارد شده به اتاق شما است و در عین حال عایق کاری و جذابیت زیبایی را نیز افزایش می دهد. کفپوش شیشه ای بیشتر در طبقات بالا مورد استفاده قرار می گیرد تا نور طبیعی اتاق ها در طبقات پایینی بهتر شود. استحکام کفپوش شیشه ای بسته به حداکثر باری که انتظار می رود تحمل کند متفاوت است.

شاید گمراه شده باشید که فکر کنید شیشه یک ماده شکننده است و به همین دلیل بی خطر نیست. اما در مورد کف شیشه ای ساختمان، این نمی تواند دور از واقعیت باشد. این طبقات دارای ساختار پشتیبانی قوی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در برابر ترافیک قابل توجهی از پا مقاومت کنند. شیشه ای که به طور خاص به عنوان مواد کفپوش استفاده می شود، معمولاً پنج برابر قوی تر از شیشه های آنیل شده معمولی است.

از چه نوع شیشه ای می توانم برای کفپوش استفاده کنم؟

شیشه سکوریت

شیشه سکوریتی که برای کفپوش استفاده می شود نیز به عنوان شیشه سکوریت شناخته می شود، به گونه ای طراحی شده است که از نظر ساختاری به اندازه کفپوش فلزی یا چوبی ایمن باشد. استحکام و پایداری ارائه شده توسط این نوع کفپوش تضمین می کند که یکپارچگی ساختاری حفظ شود. برای ساخت شیشه های سخت شده، شیشه استاندارد را تا دمای شدید گرم می کنند و با خنک شدن سریع انجام می شود.

اختلاف دمای بسیار زیاد بین بیرون و داخل شیشه در طی فرآیند خنک‌سازی سریع، کشش کافی ایجاد می‌کند که شیشه را تا پنج برابر قوی‌تر از شیشه معمولی نگه می‌دارد. حتی اگر چیزی بسیار سنگین روی شیشه سکوریت بیفتد، به سختی می شکند. ممکن است به جای تکه‌های شیشه‌ای بزرگ و شکسته، متوجه تکه‌های شیشه‌ای با اندازه کوچک شوید.

شیشه ساده
کف شیشه ای مدرن

شیشه لمینت

این یک نوع شیشه ساختاری است که دارای یک لایه پلی وینیل در بین دو شیشه است. لایه میانی برای ایجاد چسبندگی ساختاری بسیار قوی عمل می کند. این به این معنی است که حتی در دریچه شکستگی، شیشه به جای پرتاب شدن تکه های شیشه به طور خطرناکی به داخل لایه می چسبد.

این باعث می شود که کفپوش شیشه ای لمینت بهترین سیستم کف شیشه ای از نظر ملاحظات ایمنی باشد. فراموش نکنید چسب پلاستیکی همچنین قابلیت عایق حرارتی کف شیشه ای را افزایش می دهد.

شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست شیشه ای است که سطح آن برای ایجاد ظاهری شفاف حک شده است. در طی فرآیند سندبلاست، ماسه از سطح شیشه عبور می کند و باعث سایش و ظاهر مات می شود.

به همین دلیل است که کفپوش شیشه‌ای سندبلاست در میان صاحبان خانه‌هایی که عاشق زیبایی منحصربفرد کف‌پوش‌های شیشه‌ای هستند، محبوب است، اما هنوز هم مایلند تا حدی حریم خصوصی بین رویه و کفپوش را ترجیح دهند.

مدرن کف
کفپوش شیشه ای ساده

شیشه ضد لغزش

شیشه در حالت استاندارد خود یک ماده صاف و لغزنده است که خطر ایمنی قابل توجهی برای کف دارد. بنابراین، چگونه می توانیم از شفافیت ارائه شده توسط کفپوش شیشه ای بدون به خطر انداختن ایمنی لذت ببریم؟ شیشه ضد لغزش این معما را حل می کند.

کفپوش شیشه ای مقاوم در برابر لغزش با اسید اچ یا سندبلاست سطح شیشه برای ایجاد الگوهای مختلف که کشش را افزایش می دهد ساخته می شود. شیشه های ضد لغزش یک ماده محبوب برای سیستم های کفپوش شیشه ای و راه پله ها هستند، زیرا ایمنی بیشتری در برابر خطر سر خوردن و افتادن دارند.

ضخامت کف شیشه ای ساده چقدر است

اگر قصد نصب یک کف شیشه ای در خانه خود را دارید و قبلاً هرگز این مسیر را طی نکرده اید، احتمالاً از خود می پرسید که شیشه چقدر باید ضخامت داشته باشد تا سازه ایمن در نظر گرفته شود. خوب، پاسخ به سه ملاحظه بستگی دارد که در زیر به تفصیل به بررسی آنها می پردازیم:

بارهای مشخص شده

اگر می‌خواهید کف شیشه‌ای داشته باشید که در برابر بارهای زیاد از جمله وسایل سنگین مبلمان مقاومت کند، برای پشتیبانی ساختاری قوی‌تر، شیشه باید ضخیم‌تر باشد. برعکس، اگر وسایل سنگین زیادی را در بالای سطح قرار نمی دهید یا انتظار ترافیک زیاد ندارید، می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها، شیشه باریک تری نصب کنید.

نوع شیشه

شیشه های مقاوم در برابر حرارت یا سکوریت دارای استحکام ساختاری بیشتری در مقایسه با شیشه های فلوت استاندارد هستند. به این ترتیب، کفپوش شیشه ای سخت شده نباید به ضخامت کف شیشه ای ساختمان باشد.

دهانه های شیشه ای

دهانه شیشه مهمترین عامل تعیین کننده در مورد ضخامت کف شیشه است. این حداکثر عرض کفی است که پنل های شیشه ای انتظار می رود پوشش دهند. اساساً، هرچه دهانه پانل بیشتر باشد، باید ضخیم تر باشد.

زیبا ساده
کف شیشه ای

روی چه نوع شیشه ای می توانید راه بروید

برای اینکه شیشه برای راه رفتن ایمن در نظر گرفته شود، باید از استحکام ساختاری کافی برخوردار باشد. آیین نامه بین المللی ساختمان دستورالعمل هایی را در مورد معیارهایی برای تعیین اینکه آیا یک نوع شیشه خاص به اندازه کافی ایمن است که بتواند در برابر ترافیک پیاده روی کند، ارائه می دهد.

چقدر می توانید روی کفپوش شیشه ای وزن بگذارید

مقدار وزنی که یک سیستم کف شیشه ای می تواند تحمل کند به نوع شیشه استفاده شده و میزان پشتیبانی ارائه شده برای پانل های شیشه ای بستگی دارد. به این ترتیب، می‌توان گفت که می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید روی کفپوش شیشه‌ای وزن بیاورید، مشروط بر اینکه پیمانکاران کف هنگام برنامه‌ریزی برای ضخامت پانل‌های جانبی آن را در نظر بگیرند.

مزایای کفپوش شیشه ای

کاربرد متنوع

سیستم های کف شیشه ای می توانند زیبایی شناسی طیف گسترده ای از فضاها را افزایش دهند. از فضاهای مسکونی مانند آپارتمان های چند طبقه گرفته تا فضاهای تجاری مانند سالن های کنسرت، رستوران ها و کلوپ ها.

الزامات نگهداری کم

کف‌های شیشه‌ای ضد لک هستند و تمیز کردن آن‌ها را آسان می‌کند. به سادگی می توانید هر چند وقت یکبار کف شیشه ای خود را با یک دستمال مرطوب پاک کنید تا گرد و غبار و زباله های انباشته شده را پاک کنید تا تماشایی به نظر برسد.

علاوه بر این، در مقایسه با انواع دیگر کفپوش ها مانند بتنی، کفپوش شیشه ای در برابر قارچ ها و سایر عوامل حساسیت زا مقاوم است. در نهایت شیشه در برابر کم رنگ شدن به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز مقاوم است.

لوکس کف ساده
نرده و کف شیشه ای

جذابیت زیبایی شناختی

سیستم‌های کف شیشه‌ای معمولاً رنگی شفاف دارند که برای روشن کردن اتاق‌های زیر نور به آن اجازه می‌دهد. روشنایی اضافی، حس تاریکی و کسالت را که اغلب با چنین اتاق هایی همراه است، از بین می برد. علاوه بر این، می‌توانید کفپوش شیشه‌ای را در طرح‌های مختلف برای مطابقت با زیبایی خانه خود تهیه کنید.

معایب کف شیشه ای ساده

نصب سخت است

برای به حداقل رساندن دید بین لایه چسب بین شیشه های نیمه شفاف، نصب حرفه ای توصیه می شود. شما همچنین به تجهیزات خاصی مانند تیغه کاربید نیاز دارید تا به طور موثر صفحات شیشه ای را به اندازه بدون شکستگی برش دهید.

در برابر خراش آسیب پذیر است

سطوح شیشه ای به راحتی خراشیده می شوند و به دلیل ماهیت نیمه شفاف شیشه، این خراش ها بیشتر به چشم می آیند. خراش های بزرگ و قابل مشاهده باعث می شود که کف شیشه ای ناخوشایند شود.

آیا کاشی شیشه ای به راحتی ترک می خورد

کاشی‌های شیشه‌ای در مواجهه با مسائل ساختاری مانند زیرزمینی ناپایدار، در معرض ترک خوردن هستند. تنش ساختاری ناشی از آن چیزی است که باعث ترک خوردن کاشی شیشه ای می شود.

بر خلاف سرامیک، شیشه فاقد ساختار داخلی کریستالی است و بنابراین چسبندگی کمتری دارد. برای جلوگیری از ترک خوردگی کف کاشی شیشه ای خود، قبل از نصب، از ایجاد یکپارچگی ساختاری اطمینان حاصل کنید.

قیمت کفپوش شیشه ای چقدر است

در مورد کفپوش شیشه ای راه رفتن گزینه های زیادی وجود دارد. به این ترتیب، قیمت ها تمایل به تغییر دارند.

نکات تمیز کردن کف شیشه ای

سطوح ساخته شده از کف شیشه ای اغلب زیبا و جذاب هستند. نگهداری و نظافت آنها آسان است و همچنین بادوام هستند.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه تمیز کردن و نگهداری کف شیشه ای برای تمیز نگه داشتن و ماندگاری طولانی تری آورده شده است.

کف های شیشه‌ای آب را جذب نمی‌کنند، بنابراین تمیز کردن و مراقبت از آن‌ها آسان است زیرا در برابر کپک و باکتری کاملاً مقاوم هستند.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما تنبل شوید و از تمیز کردن آنها اجتناب کنید. درست مانند هر گزینه دیگری که در خانه شما نصب می شود، کف های شیشه ای نیز باید به طور مرتب شسته و تمیز شوند.

تمیز کردن کف شیشه ای به وسیله سرکه و آب

سرکه سفید و آب را به نسبت 1:1 مخلوط کنید و یک محلول تمیز کننده کف شیشه ای طبیعی دریافت خواهید کرد. سپس می توانید کف شیشه ای خود را با استفاده از یک بطری اسپری کنید، سطح را پاک کنید و سپس با آب تمیز بشویید. از طرف دیگر، می توانید از مواد تمیز کننده معمولی حمام خود برای تمیز کردن سطح کف شیشه ای خود استفاده کنید.

تمیز کردن کف شیشه ای آشپزخانه

استفاده از کف شیشه ای برای آشپزخانه بهترین گزینه خواهد بود. این کفپوش ها از مواد غذایی ریخته شده و پاشش روغن محافظت می کنند. هنگامی که به طور منظم تمیز شوند، حتی مقاومت بیشتری دارند و ظاهر و احساس براق و پر جنب و جوش خود را برای چندین سال آینده حفظ می کنند.

می‌توانید با همان روشی که در تمیز کردن حمام استفاده می‌شود، پشتی آشپزخانه را تمیز کنید. با این حال، می توانید تقریباً نصف قاشق چایخوری صابون ظرفشویی اضافه کنید. ابتدا مایع ظرفشویی را در یک بطری اسپری بریزید سپس آب گرم یا داغ اضافه کنید. پس از اسپری کردن بک اسپلش، می توانید با استفاده از یک برس نرم، سطح را پاک کنید و سپس آبکشی کنید.

تمیز کردن کف های شیشه ای بافت دار

کف های شیشه ای مختلف سطوح متفاوتی دارند. برخی دارای سطوح صاف هستند در حالی که برخی دیگر دارای سطوح بافتی هستند. هنگام تمیز کردن سطوح بافت، اطمینان حاصل کنید که تمام شیارها و شکاف ها را به آرامی پاک کنید.

اقدامات احتیاطی هنگام تمیز کردن کف شیشه ای ساده

توجه داشته باشید که حتی زمانی که یک کف کثیف را تمیز می کنید، از زور زیاد استفاده نکنید زیرا ممکن است به آن آسیب برسانید. همانطور که گفته شد، همیشه هنگام تمیز کردن کف شیشه ای از چیزهای نرم استفاده کنید. به هر قیمتی از برس های سیمی خودداری کنید. سعی کنید قبل از استفاده از برس، لکه ها را پاک کنید. آن را در جایی که نامشخص است امتحان کنید تا مطمئن شوید که کار درست را انجام می دهید.

از چه نوع شیشه ای می توان برای کفپوش شیشه ای استفاده کرد؟

شیشه سکوریت
شیشه لمینت و…

2 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر
    هنگام تمیز کردن کف های شیشه ای از چه مواد شوینده ای می توان استفاده کرد؟!

    1. سلام و درود
      از آب ولرم و اسفنج ساده می توانید استفاده کنید نیاز به مواد شوینده خاصی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code